5 galvenie debesu un mākoņu krāsošanas faktori

Tie ir daudzšķautņaini un satur daudzu krāsu hum. Debesis ir reti zilas vai reti tikai zilas (izņemot dažas laimīgas vietas pasaulē!). Tā kā daudzi no mums vasaras sezonā pāriet uz ainavu glezniecību, mēs dažreiz varam izdarīt pieņēmumus un pieņemt noteiktas lietas, piemēram, debesu vai mākoņu krāsu, varbūt tāpēc, ka mēs savus objektus redzam galvenokārt fotogrāfijās vai varbūt tāpēc, ka ieradumi veidojas virs ziema, un mēs aizmirstam, kāda ainava dzīvo dažādās krāsās.

Kad pienāks laiks man gleznot no gaisa perspektīvas. Tas var būt ārkārtējs piemērs, bet man viņa darbs parāda apziņu par krāsas izplatību, it īpaši debesīs. Domāšana par viņa pointillist punktiem palīdz man atcerēties, ka krāsa ir visur. Tā garā es apkopoju dažus padomus par debesu krāsošanu, lai palīdzētu novērst “zilo sindromu”.

Veidojiet debesis ar dažādiem toņiem un toņiem , un ne tikai zilās krāsas. Tiešām paskaties debesīs un redzi, kādas krāsas tur ir. Lietainai dienai bieži var būt pelēka, zaļa un pat dzeltena nokrāsa. Saulriets bieži ir daudz tumšāks, nekā es parasti to krāsoju pirmo reizi, un tas var saturēt visa veida dziļas sarkanās krāsas, sarkanās krāsas, dzeltenās un purpursarkanās krāsas.

Nekrāsojiet tikai debesu spilgtumu —Krāsojiet tajā esošās ēnas, lai iegūtu telpas un dziļuma sajūtu. Jo vairāk mitruma gaisā, jo vairāk atspulgu un, attiecīgi, vairāk krāsu - jūs atradīsit. Pat tad, kad debesis ir skaidras, mūsu redzes laukam ir jūtams dziļums. Katrā ziņā jautājiet, kā tas notiek, un mēģiniet to akcentēt.

Mākoņi atspoguļo gaismu debesīs. Pat nevainojamā dienā, kad mākoņi izskatās balti un debesis izskatās zilas, nesniedzieties tikai ar zilu un baltu. Viņi var padarīt gleznu līdzenu un klišejisku. Eksperimentējiet ar krāsām, kuras uztverat pārdomās un gaismā, lai iegūtu dziļumu un lielāku reālismu.

Tekstūras pievienošana krāsošanas virsmai var radīt pavisam citu atmosfēras izjūtu, nekā jūs varat iegūt, manipulējot ar krāsas krāsu. Eksperimentējiet ar bieziem un plāniem krāsas gājieniem un jauniem nesējiem, lai iegūtu pārsteidzošus rezultātus.

Debesis mēdz gaismot horizonta virzienā. Uzmanieties no tā, kad gleznojat, jo tas vien var palīdzēt radīt pārliecinošāku ainavu gleznojumu.