5 padomi pilsētas dārzkopībai

Nav piemājas? Nekādu problēmu! Izmantojiet šos pilsētas dārzkopības padomus, lai apstādījumus pievienotu pat vismazākajam lievenim, terasei vai balkonam.

1. Audzējiet savus augus konteineros

Pat ja jums ir piemājas dārzs, iespējams, jums nav pietiekami daudz vietas dārzam. Augu audzēšana konteineros un piekārtos grozos ir ideāls risinājums lievenim, iekšpagalmam vai balkonam, kas ir nopietni aizņemts vietas.

2. Dodiet augiem vietu

Izmantojiet pietiekami lielus konteinerus, lai jūsu augiem būtu daudz vietas audzēšanai. Jautājiet vietējam stādaudzētavam, cik daudz augsnes būs nepieciešams katram augam. Lai gan zinātnieki ir izstrādājuši dārzeņus, kuriem nav nepieciešams tik daudz audzēšanas platības, dažiem joprojām ir nepieciešams daudz augsnes. Piemēram, jums būtu nepieciešams vismaz 19 litru trauks vienam tomātu augam.

3. Pieturieties pie augsnes stādīšanas

Izmantojiet augsni podos, nevis augsni no zemes. Buksēšanas augsne ir vieglāka, tā labāk iztukšo un tiek sterilizēta, lai iznīcinātu nezāļu sēklas un slimības, kas varētu kaitēt jūsu augiem.

4. Atrodiet pareizo mēslojumu

Izmantojiet lēni atbrīvojošu mēslojumu granulu veidā. Tā kā konteineru augus jums nepieciešams laistīt bieži, parasto mēslojumu vajadzētu mazgāt tieši no augsnes. Bet granulu formā ar vienu pielietojumu augu pārtika tiks atbrīvota lēni un ilgs vairākus mēnešus.

5. Neslīciet savus augus

Nepārlejiet augus. Pārliecinieties, ka katru reizi, kad laistāt, rūpīgi iemērc visu trauku, bet izlejiet visu papildu ūdeni, kas zem trauka piepilda apakštase. Augu likšana sēdēt ūdenī veicina sakņu puvi. Tā kā puves pazīmēs ir ietīšana, daudzi cilvēki domā, ka augam ir vajadzīgs vairāk ūdens, kas vēl vairāk sabojā. Ja neesat pārliecināts, vai vīte ir no pārāk daudz vai par maz ūdens, uzmanīgi izvelciet augu uz augšu no trauka. Ja saknes ir brūnas un gļotas, tā ir sakņu puve. Ūdens to mazāk.

No otras puses, atklātos balkonos augstceltnēs var būt īpaši karsts un sauss saules gaisma, kas atstarojas no citām konstrukcijām. Šajos apstākļos jums, iespējams, vajadzēs katru dienu laistīt augus.