6 padomi, kā izaudzēt savu labāko dārzeņu dārzu

Vai pagājušā gada mājās audzēto dārzeņu raža pievīla? Sākot ar augu izvēli un beidzot ar kaitēkļu apkarošanu, mums ir seši triki, kas palīdzēs jums izaudzēt visu laiku labāko dārzu.

Atrodiet saulainu, atvērtu vietni savam dārzam

Atrodiet savu dārzeņu dārzu saulainā, atvērtā vietā pēc iespējas tālāk no ceļa. Cik daudz zemes vēlaties atvēlēt savam dārzam, ir atkarīgs no zemes gabala apstākļiem un no tā, cik daudz augļu un dārzeņu jums nepieciešams audzēt. Daži kultūraugi aizņem vairāk vietas nekā citi, bet vidēji dārzam ar ģimeni vajadzētu pietikt ar 9 pēdu līdz 9 pēdu lielu zemes gabalu

Esiet selektīvs ar dārza augsni

Lielākā daļa dārzeņu un daudzu augļu koku un krūmu augs jebkurā labā dārza augsnē, ja tā ir smilšmāla, bagāta ar barības vielām un tai ir laba drenāža apvienojumā ar labu mitruma aizturi. Komposta lietošana rudenī nodrošinās augsnei labu humusa saturu, bet, ja jūs audzējat garšaugu dārzu, komposts nav nepieciešams, jo vairums augu dod priekšroku nabadzīgām, sausām augsnēm.

Atstājiet vietu starp augiem

Sējot sēklas vai stādot stādus, plānojiet atstāt labu attālumu starp katru augu. Augiem nepatīk atrasties pārāk tuvu viens otram, un slimības plaukst smagos apstākļos.

Pagrieziet kultūru dārzā

Lai novērstu kaitēkļus un slimības, kas raksturīgas viena veida kultūrām, uzkrāšanos augsnē, ikgadējie dārzeņi katru gadu jāpagriež no gultas uz gultu, pabeidzot apriti trīs vai četros gados. Augiem ar augstu barības vielu daudzumu nākamajā gadā var sekot kultūraugi ar zemu augu daudzumu, lai nodrošinātu, ka augsne nav izsmelta nevienai noteiktai barības vielai. Saglabājiet dārza dienasgrāmatu, lai jūs zināt, kādus dārzeņus esat audzējis kur un kad.

Apsveriet “pavadošie stādījumi”

Jūs varat arī izvēlēties iekļaut pavadošos stādīšanas principus savā dārza gabalā, kur konkrēti augi un dārzeņi gūst labumu no labvēlīgas ietekmes, kas tiem ir viens otram. Piemēram, franču kliņģerītes (Tagetes patula), kas iestādītas blakus platām pupiņām, piesaistīs lidināju mušas. Paceļamās mušas savukārt ēd laputis, kas citādi varētu inficēt pupiņas.