Žāvētu augļu uzturs: kā mājās pagatavot žāvētus augļus un tos izmantot dažādos ēdienos

Augļi ir viens no vissvarīgākajiem veselīga uztura komponentiem. Tie ir bagāti ar mikroelementiem, piemēram, svarīgiem vitamīniem un minerālvielām, kurus var izdalīt no ikdienas ēdienreizēm. Augļi var dubultoties kā veselīgas uzkodas, un tos var pievienot arī rīta maltītei, lai uzlabotu uzturu un garšu. Augļu patēriņam nav nekādas negatīvās iespējas - tie ir garšīgi, aromāta un uztura pilni, kā arī antioksidantu pilni. Turklāt jūs varat tos izmantot dažādos yummy un radošos veidos, lai pagatavotu ēdienus un desertus. Viens veids, kā ikdienas uzturā pievienot vairāk augļu, ir pārvērst tos žāvētos augļos un pēc tam pievienot daudziem ēdieniem vai vienkārši ķēpāties pēc tiem.

Žāvēti augļi: vai tie ir barojoši?

Žāvēti augļi tiek pagatavoti, izžāvējot ūdens saturu augļos, kas rezultātā uzturā, piemēram, šķiedrās, vitamīnos un antioksidantos, un kalorijās koncentrējas gatavajā produktā. Žāvēti augļi var būt bagāti ar kalorijām, tāpēc tos vajadzētu ēst tikai nelielās porcijās. Tomēr augļu uztura raksturojums ir vairāk vai mazāk neskarts pat žāvētā veidā. Žāvēti augļi var zaudēt dažas gaistošas barības vielas žāvēšanas procesā tiem pakļautā lielā karstuma dēļ, taču tie joprojām ir pietiekami barojoši patēriņam. Tomēr žāvēti augļi ir veselīgāki, tos gatavojot mājās, jo veikalā nopirktajās šķirnēs var būt pārmērīgs cukurs un kalorijas. Turklāt palieciet prom no iecukurotajiem augļiem, jo tiem ir maz uztura un daudz kaloriju, un tiem var būt pat mākslīgi garšas pastiprinātāji.

Lietojumi mājās gatavotu žāvētu augļu pagatavošanai

Žāvētus augļus var izmantot vairākos veidos:

1. Pievienojiet tos savai brokastu pārslu bļodiņai, lai tā būtu šķiedrvielām bagātāka un dabiski saldinātu. Žāvētus augļus, piemēram, rozīnes, žāvētas dzērvenes un upenes, var pievienot nesaldinātai auzu bļodiņai un citām brokastu pārslām.

2. Pievienojiet žāvētus augļus cepumiem, kūkām un smalkmaizītēm, lai tie būtu šķiedrvielām bagātāki un garšīgi. Žāvēti augļi ir dabiski saldi, tāpēc tos var izmantot ceptajos izstrādājumos, lai aizstātu apstrādātu vai balto cukuru.

3. Pievienojiet žāvētus augļus piena kokteiļiem un kokteiļiem, lai uzlabotu uzturu un padarītu tos piepildītākus un garšas un aromāta ziņā blīvus. Žāvēti augļi ir dabiski visu piena un piena produktu un dzērienu sabiedrotie. Jūs varat tos iepildīt arī dažādos veselīgos sieros un siera ēdienos - žāvētu augļu tartīgā, saldā garša lieliski papildina piena produktu krēmīgo garšu.

4. Pievienojiet žāvētus augļus vairākiem pikantiem rīsu ēdieniem, lai tie būtu bagātāki un garšīgi. Biryanis un pulavs tiek vārīti ar vairākiem riekstiem un žāvētiem augļiem, lai sajaukumam pievienotu nelielu saldumu. Tos var pievienot pat vairākiem veģetāriem vai ne-veģetāriem karijiem.

5. Žāvētiem augļiem ir ilgāks glabāšanas laiks, tāpēc jūs varat tos pievienot arī taku maisījumiem un uzglabāt tos gaļas izstrādājumu gatavošanai.

Kā mājās sagatavot žāvētus augļus

Ne visus augļus var pārvērst par žāvētiem augļiem. Daži no tiem nav piemēroti patēriņam dehidrētā veidā. Daži no visbiežāk sastopamajiem augļiem, kurus mājās var viegli žāvēt, ir āboli, banāni, aprikozes, vīģes, rozīnes, ananāsi, ogas, mango utt. Augļu žāvēšanai mājās ir trīs svarīgas darbības:

1. Lapu un stublāju noņemšana pašā sākumā ļauj strādāt pie celulozes.

2. Augļu skalošana zem tīra, tekoša ūdens ļauj atbrīvoties no netīrumiem vai gružiem, kas varētu būt pielipuši auglim. Berzējiet augļus ar pirkstiem, lai tos pareizi notīrītu, un pēc tam nosusiniet, izmantojot tīru dvieli.

3. Augļu sēšana nodrošina, ka gatavajā produktā nav neēdamu sastāvdaļu, un tajā ir tikai tīra dehidrēta mīkstums un miza.

Žāvētajiem augļiem jābūt košļājamiem, nevis kraukšķīgiem (pārgatavotiem) vai sagaršotiem (nepietiekami pagatavotiem). Karstā vasaras dienā augļus var nožūt, izmantojot žāvētāju, cepeškrāsni vai pat žāvējot tos ārā saulē. Visas trīs metodes ļaus jums atšķirīgu žāvētu augļu tekstūru un garšu, un jūs varat veikt izmēģinājumus un kļūdas, lai pārbaudītu, kura metode jums patīk visvairāk. Ja vēlaties pagatavot žāvētus augļus, izmantojot cepeškrāsni, pirms augļu ielīmēšanas tos iepriekš sasilda līdz zemākajai temperatūrai un uzmanīgi novērojiet augļu šķēles, lai pārliecinātos, ka tie nav sadeguši.