Apskaujiet dabu uz sauszemes un jūras Tromsē, Norvēģijā

Rudens un ziemas mēneši ir ideāls laiks, lai dotos uz ziemeļiem virs ziemeļu polārā loka - lai būtu precīzi 69 grādi uz ziemeļiem. Īpašie sniegotie kalni, stiklotie aizsalušie ezeri un savvaļas dzīvnieki, kas klejo pa laukiem tikai nelielā attālumā no Tromses pilsētas centra, padara šo par vienu no labākajiem Eiropas galamērķiem, lai aptvertu visu, ko daba piedāvā.

Tromsø ieskauj stiprs sniegoti kalni, no vienas puses, un plaši atvērtais okeāns, no otras puses. Viena no dabas lielākajām parādībām ir ziemeļblāzma, mirgojošās zaļās, oranžās, sarkanās un zilās gaismas svītras, kas mirgo debesīs, bet viena no lielākajām problēmām, kas saistīta ar gaismas meklēšanu uz sauszemes, ir ielu lampu un māju gaismas piesārņojums. Tromsø City.

Alternatīva tradicionālajām ekskursijām pa zemi ir tas, ka jūtaties Tumsas apkārtnes jūras tumsā, lai redzētu to no ūdens. Izbraukšana uz kuģa M / S STRØNSTAD ir unikāla pieredze. Ekskursija atstāj Tromso ostu naktī, kad debesis ir pilnīgi tumšas un ilgst apmēram 4 stundas, lēnām kuģojot tumsā un vēsā vējā, un nekas cits neredzams kā tikai zvaigžņu sega virs galvas un, cerams, spožās un krāsainās aurora gaismas .

Gaidot gaismas parādīšanos, viesi var sēdēt ērtā un siltajā kabīnē ar karstajiem dzērieniem, jo gidi runā par to, kāpēc notiek ziemeļblāzma, kā tos pamanīt un nofotografēt, kā arī par gaismām saistītās leģendu un sāmu un vikingu vietas. Kad debesīs parādās ziemeļblāzma, kapteinis paziņo par skaļruņiem un visi steidzas uz laivas klājiem ar ledus pārklājumu, uzstāda kameras un koncentrējas uz debesīm, ar nepacietību gaidot krāsu zibšņus.

Ziemeļblāzma pa sauszemi

Ja jums nav jūras kāju, tad Tromsø ir vairāki uzņēmumi, kas sauszemes medības piedāvā ziemeļblāzmas medībām ar piebraucieniem ziemeļnorvēģijas tuksnesī, atstājot aiz ielas lukturus, bruģētus ceļus un civilizāciju.

Labākais veids, kā redzēt ziemeļblāzmu, ir atrasties stundās no citiem cilvēkiem kaut kur ar atvērtām debesīm un iespaidīgām kalnu ainavām. Dažādu izsekošanas uzņēmumu ekspertu ceļveži izmanto lietotnes savos tālruņos un uztur kontaktus savā starpā, lai izsekotu gaismas kustībai pa debesīm, bieži apstājoties, lai pievērstu uzmanību vājiem zibspuldzēm. Kad labākā vieta ir atrasta, pat ja tas nozīmē braukt pāri robežai uz Somiju, gids izceļ ugunskuru un uz tumšām debesīm vērstas kameras.

Pat ja ziemeļblāzma neizraisa izskatu, sprakšķošās uguns vājais mirdzums maigi izgaismo apkārt esošos kalnus un sniegoto ainavu, un gardie karstie dzērieni un desas, kas vārīti atklātā ugunī, sniedz unikālu dabisko pieredzi saldēšanas laikā auksti un gleznaini Ziemeļeiropas mežonīši. Viena no labākajām lietām, meklējot gaismas naktī tuksnesī, ir tāda, ka jums nav pilnīgi nekādu priekšstatu par to, kur atrodaties, un telefona signāls ir maigi izsakoties.

Arktiskās ainavas pa dienām

Tromsø mežonīgi neapšaubāmi vairāk elpo dienasgaismas nekā nakts laikā - pat ja dienasgaisma ziemā ilgst tikai dažas stundas un rada nespodru mirdzumu ainavā.

No Tromso centrālās daļas jūs braucat pa tuneli, kas ved cauri kalniem (ar apļveida krustojumiem tuneļa iekšpusē), un uz Kvaløya salu (Vaļu sala), kur ir mazi ciemati un dīvainas sarkanas koka makšķerēšanas būdiņas, kas izraibinātas gar ezeru un fjordu krastiem.

Pa ceļam ejot gar šauriem koka tiltiem pa strauji plūstošām ledainajām upēm, unikāli norvēģu vienvirziena metāla tiltiem, sniegoto fjordu un aizsalušo ezeru pamatni, mikroautobuss apstājas, lai viesi varētu fotografēt ainavu vai īsu brīdi doties pastaigājieties pa potīšu dziļiem sniega laukiem vai pludmalēm ar vēja vēju.

Ziemeļnorvēģijas daba apmācies dienasgaismā ir skats, ko nekad neaizmirsīs, un nošķirti ciemati un koka būdiņas nekurienes vidū varētu tevi viegli kārdināt atstāt civilizāciju un izmantot dabiskāku dzīvesveidu.

Ziemeļbriežu un sāmu kultūra

Jūs vienkārši nevarat apmeklēt Ziemeļnorvēģiju, netērējot laiku ziemeļbriežiem un vietējiem sāmu tautām, un to var izdarīt tradicionālajā sāmu ziemeļbriežu audzētavā dažas jūdzes ārpus pilsētas.

Pēc ierašanās sāmu ziemeļbriežu ganāmpulks iepazīstina ziemeļbriežu ganāmpulku dzīvi Norvēģijas tuksnesī tradicionālās lavvu iekšienē (sāmu telts, kuru ganāmpulki nojauc un atjauno, sekojot saviem ganāmpulkiem pa tuksnesi), pirms viesus ļauj nelaist laukā izsalkušu pus savvaļas ziemeļbriežu ar kausu pārtikas. Pasaulē ir maz vietu, kur ziemeļbriežus var pabarot ar rokām, ko ieskauj augsti kalni un sniega lauki.

Maltīte tiek pasniegta karstā ziemeļbrieža sautējuma koka gammā (sāmu būdā) (lai arī ir pieejami veģetārie ēdieni) pirms sarunas atpakaļ lavvu iekšpusē ap atklātu ugunskuru, kur ganāmpulki pirms pārsūtīšanas dod sarunu par savu apģērbu un dzīves veidu tradicionālās folkloriskās dziedāšanas Ziemeļbrieži ir neatņemama Norvēģijas lauku sastāvdaļa, tāpēc kur labāk tos satikt, nevis sāmu fermā.