Kā audzēt veiksmīgus stādus

Ja jūs dārzeņus audzēsit telpās rudenī, ziemā un agrā pavasarī, jūs pats sāksit augus no sēklām. Veiksmīgai sējai atcerieties šos norādījumus, kas ir vērtīgi arī tad, ja sākat pārstādīt āra dārzus.

Sāciet mazu

Lai nepalīdzētu samazināt telpas vajadzības, meklējiet miniatūru dārzeņu vai dārzeņu veidus, kurus varat ēst nenobriedušu veidā, piemēram, mazuļu burkānus, ķiršu vai vīnogu tomātus (dažreiz sauktus par Patio Tomatoes) krūmu pupiņām, īsu vīnu gurķiem, spinātiem un mandelēm, kā arī salātu maisījumi (pazīstami arī kā mesclun maisījumi vai mazuļu zaļumi).

Nelietojiet atlaides

Pērciet augstākās kvalitātes sēklas no cienījamiem uzņēmumiem. Lielākā daļa sēklaudzētavu tagad datē ar savām sēklu paciņām, tāpēc varat būt pārliecināti, ka pērkat sēklas pašreizējai augšanas sezonai. Pretoties aicinājumam iegādāties dolāru veikalos sēklas ar atlaidēm, jo jūs iegūsit ļoti zemu dīgtspējas līmeni vai arī dīgtspējas vispār nebūs.

Dalieties savās sēklās

Kopīgojiet sēklu pasūtījumus ar draugu. Daudzos gadījumos sēklu iesaiņojumos ir daudz vairāk sēklu, nekā jums būs nepieciešams vienā sezonā, un, lai arī dažas sēklas ir dzīvotspējīgas gadiem ilgi, citas to nedara. Pāris veidošana kopā ar dārzniecības draugu pēc pasūtījuma nozīmē, ka jūs varat sadalīt sēklu izmaksas, un pēc tam vairs nav tik daudz.

Ņemiet vērā rokasgrāmatu

Izpildiet instrukcijas sēklu stādīšanai: daži jāpārklāj ar augsni, citi vienkārši jāiespiež augsnes virsmā. Nelietojiet sējumu pārāk biezi vai jums būs jāizsēj stādi. Tas ir sarežģīts process, ja 3 collu podā ir piecdesmit stādi.

Uzglabājiet savas sēklas

Palikušās sēklas bieži var saglabāt vēl vienu gadu, ja tās tiek uzglabātas vēsā, sausā vietā. Daži dārznieki izmanto mazas burkas vai kārbas, citi - aploksnes; atcerieties marķēt visus konteinerus, kas nav oriģinālie sēklu paciņas, tāpēc nākamajā sezonā jums nav jāpaļaujas uz atmiņu