Daži no labākajiem spāņu ēdieniem

Pirms kādreiz esat spēris ceļu uz dzīvi Spānijā, jūs diezgan labi pārzināt dažus ēdienu un dzērienu aspektus. Tapas, paella un cava ir kļuvušas populāras visā pasaulē, taču dzimtenē tas viss garšo tik daudz labāk.

Pusdienojot Spānijā, jūs varat sagaidīt svaigu gaļu un zivis, daudz dārzeņu un augstas kvalitātes sastāvdaļas.

Tradicionāls ēdiens Spānijā

Brokastis

Lielākā daļa spāņu no rīta izvēlēsies kaut ko diezgan vieglu, piemēram, galletu (līdzīgu krekeram) vai magdelena (saldu maizi), ko papildina kafija vai svaiga augļu sula. Ja vēlaties kaut ko mazliet vairāk pildīt, parasti ir pieejami konditorejas izstrādājumi.

Brokastīs jūs pat varat atrast churros un iegremdējošo šokolādi. Atcerieties: svētku kalorijas neskaitās!

El aperitivo

Pusdienas Spānijā tiek ēst nedaudz vēlāk nekā citur Eiropā, tas nozīmē, ka vieglas uzkodas pusdienlaikā tiek uztvertas diezgan nopietni. Tas pat var būt tikpat nozīmīgs kā piepildīta bagete, kas nomazgāta ar glāzi alus vai divām.

Pusdienas

Pusdienas parasti netiek pasniegtas vismaz pulksten 13.30, un daudzi to uzskata par dienas galveno maltīti, tāpēc tās bieži sastāv no diviem ēdieniem.

Diezgan daudz kas ir godīga spēle pusdienās, sākot no karstām sviestmaizēm līdz pilna izmēra picām, zivīm un gaļai. Būtībā viss, ko jūs varētu ēst vakariņās, ir piemērots pusdienām, un mēs galveno iespēju sīkāk aprakstīsim tikai minūtē.

Tradicionāli pusdienām Spānijā sekoja siesta, ļaujot cilvēkiem atpūsties dienas karstākajā daļā, taču mūsdienu dzīves temps nozīmē, ka tagad tas notiek daudz retāk.

Vakariņas Spānijā

Mēs vakariņām atvēlam veselu sadaļu, lai mēs varētu mazliet sīkāk aplūkot milzīgo ēdienu klāstu Spānijas restorānos.

Vakariņas Spānijā sākas daudz vēlāk, nekā jūs varētu būt pieradis, un tās sākas aptuveni plkst. 8.30 līdz 21, daudzas nesēžot ēst līdz plkst. 11.00.

Tālāk piedāvātās iespējas parasti ir pieejamas gan pusdienās, gan vakariņās, turklāt pēdējās bieži ir vieglāks ēdiens.

Jūras veltes

Spānijā ir daudz piekrastes, tāpēc svaigas jūras veltes ir gan bagātīgas, gan pieejamas.

Jūs varat izmēģināt sēpijas, pasaulslavenos kalamārus vai, ja jūtaties piedzīvojumiem, nobaudīt pulpo a la gallega: vārītus astoņkājus, kas pasniegti ar papriku, olīveļļu un akmens sāli. Garšīgi.

Jūras veltes būs arī daļa no pazīstamākiem ēdieniem, piemēram, garnelēm paelā, tāpēc neuztraucieties, ja vārīti astoņkāji neglābs jūsu muti.

Gaļa

Spānijas zemkopība ir diezgan veltīta liellopu audzēšanai brīvā dabā, tāpēc varat sagaidīt, ka atradīsit labas kvalitātes gaļu par saprātīgām cenām. Pasūtiet steiku, un tas, iespējams, būs vislabākais, kāds jums jebkad ir bijis.

Cūkgaļa ir arī lieliska izvēle, jo īpaši gabali, piemēram, presa iberica vai secreto iberico. Arī gaļa bieži tiek izmantota citos ēdienos, piemēram, vistas vai chorizo kartupeļos un paelī, dodot jums daudz iespēju, izvēloties ēdienkarti.

Ātrā ēdināšana

Ātrās ēdināšanas vietas Spānijā nav tik ievērojamas kā citur Eiropā - patīk McDonalds un KFC, taču ne uz katra ielas stūra, un tās parasti maksā nedaudz vairāk.

Ātrās ēdināšanas pakalpojumi Spānijā bieži nozīmē došanos uz neatkarīgu picēriju, makaronu restorānu vai ķīniešu restorānu, kur ēdiens tiek ātri pagatavots, bet netiek pasniegts taukainā kartona kastē.

Veģetārie ēdieni Spānijā

Ēst dārzeņus Spānijā parasti ir viegli un garšīgi. Ir daudz tapas ēdienu (vairāk par šo minūtē), kas ir veģetārie un sastāv no siera, maizes, kartupeļiem utt. Var pasūtīt arī tortilla espanola - omleti, kas izgatavota no olām un kartupeļiem, dažreiz pasniedzot bagetā.

Lai gan paella bieži tiek pagatavota ar gaļu, to ir diezgan viegli atrast ar zivīm vai tikai dārzeņiem, ja vēlaties. Makaronu un picu restorānos parasti būs veģetārie ēdieni.

Tapas

Mēs esam piešķīruši tapas pats savu sadaļu, jo, kaut arī mēs varētu domāt par to kā maltīti pats par sevi, Spānijā tapas patiešām ir vairāk kā uzkodas bārā.

Daudzi pasūtīs dzērienu un vienu mazu trauku, pirms pārcelsies uz citu bāru un darīs to pašu. Tas ir labs veids, kā izjust pareizu spāņu tapas, jo dažādi bāri piedāvās dažādus ēdienus un var specializēties vienā veidā.

Tēja un kafija

Tēja ir plaši pieejama, bet Spānijā kafija ir patiesā aizraušanās. Spāņiem patiešām rūp kvalitāte, tāpēc gandrīz visur, kur dodaties, iespējams, atradīsit lielisku kausu.

Šis ir padoms: ja pieprasāt kafiju latte, iespējams, tas nozīmē, ka saņemat mazāk piena, nekā esat pieradis. Jūs varat lūgt to manchado, lai iegūtu papildu pienu.