5 populārākās lietas, ko redzēt un darīt vulkāniskā Azoru salu arhipelāgā

Ziemeļatlantijas vidienē atrodas deviņas vulkānu salas, kas veido Azoru salu arhipelāgu - Portugāles autonomo reģionu.

Nokļūstiet tur maijā, un sulīgā zeme iedegas ar Sau Miguel ilgo hortenziju posmu un blūza krāsu. Jebkurā laikā jūs varat redzēt bazaltā izklāta vīna dārzus, kas aug no Piko salas tumšās zemes, un vērot, kā tvaikojošās plūmes aizbēg no kalderas Lagoa des Furnas.

1. Ponta Delgada, San Migela

Iespējams, ka tā ir Azoru salu apdzīvotākā un attīstītākā pilsēta, taču ar apburošajām bruģētajām ielām, 16. gadsimta baznīcām un burvīgo jūras krasta promenādi Ponta Delgada apmeklētāji jutīsies, it kā būtu atkāpušies laikā.

Skatieties caur ikoniskajiem pilsētas vārtiem Portas da Cidade pie baznīcas Igreja Matriz de São Sebastião un brīnieties, kā salu iedzīvotāji ir ģeniāli iekļāvuši savu vulkānisko apkārtni ikdienas dzīvē. Šīm divām konstrukcijām pilsētas soliņi un pat ietves lielākoties ir izgatavoti no vulkāniskā bazalta, pievienojot pilsētai elegantu vienkrāsainu filtru.

Žilbinošā Palacio de Sant’Ana fasāde pārsteidzoši novirza no šīs paletes un ir vērts īsā pastaigā pa iekšzemi, savukārt António Borges dārza rāmums ir patīkams pieturas punkts visā ceļā.

2. Sete Cidades, Sao Miguel

Kamēr Azoru salas tiek svētītas ar nebeidzamām dabas skaistuma izstādēm, nekas ne tuvu nav vienkārši satriecošajām Sete Cidades. Šī milzīgā vulkāniskā kaldeira un tās mistiskie zaļie un zilie ezeri ir leģendāri - burtiski -, domājams, ka tos veido ganu un princešu asaras, kuras dalījās ar aizliegtu mīlestību.

Sāciet klusajā pilsētiņā, kas atrodas ūdens malā krātera centrā, un brīnieties par pasaku-esku Sao Nicolau baznīcu - burvīgu bazalta struktūru koku novietota gājēju celiņa galā. No turienes dodieties lejā līdz ezera krastam un atjēgieties no iespaidīgajām Caldeira sienām, kas aptver šo apgabalu.

Pēc tam dodieties pa līkumoto, zilo ar hortenzijām izklāto ceļu līdz pamestajai Monte Palace viesnīcai un no tā apskaužamās vietas krātera loka augšpusē paskatieties uz briļļu, kas ir Sete Cidades. No šejienes jūs varat novērtēt kolosālos ģeoloģiskos spēkus, kas nepieciešami šāda mēroga kaldeiras izdalīšanai, jo valdzinošā aina sniedzas tik tālu, cik acs var redzēt.

Uz viesnīcas Monte Palace jumta ir redzams krāsains grafiti gabals, kas skan “laipni gaidīts vislabākajā skatā”, un, ja jūsu priekšā izklīdīs Sete Cidades gods, būtu grūti tam nepiekrist.

3. Ponta da Ferraria, Sao Miguel

Uz zemes ir daudz vietu, kur atrodas vietas, kur cilvēki var peldēties ūdeņos, kurus dabiski sasilda ģeotermālā aktivitāte. San Migela apmeklētāji tomēr atšķiras ar to, ka šādu karstu ūdeni ir iespējams izjust peldoties jūrā.

Ponta da Ferraria atrodas apmēram 16 jūdzes uz ziemeļrietumiem no Ponta Delgada, un tai piekļūst diezgan nestabils stāvs ceļš, kurš pagriežas un nogriežas līdz luksusa spa - Termas da Ferraria. Dodieties pa piekrastes taku līdz vietai, kur gaida īstā atrakcija - krāšņs, dabiski izveidots bazalta baseins, kur vēss okeāna ūdens saplūst ar termiskajām straumēm, veidojot relaksējošu patvērumu.

4 Terra Nostra, Furnas, Sao Miguel

Arī Terra Nostra siltie ūdeņi Furnas ir lieliski piemēroti. Nelieciet prom ar baseina dubļaini brūno izskatu, jo to rada minerālvielu daudzums ūdenī, kas, domājams, dara brīnumus ādai.

Pirts atrodas rāmās ainavas Terra Nostra parka teritorijā, kuru 1780. gadā uzcēla amerikāņu konsuls Tomass Hiklings. No Hickling krāšņās savrupmājas paveras skats uz ūdeni, un to ieskauj dārzs, kas skaisti parāda vairāk nekā 2000 koku sugu.

Padoms: Kamēr Caldeira Velha ir iecienīta termālā vieta, izlaidiet tās dārgos un bieži vien pārpildītos baseinus par labu mierīgākajai Terra Nostra.

5 Caldeira, Faial

Faial ir tikai īsa vienas stundas lidojuma attālumā no Sao Miguel, un, tāpat kā lielākajam kaimiņam, ainava ir piepildīta ar vulkāniskas pagātnes liecībām. Nekur tas nav acīmredzamāk nekā perfekti attēlotais, salās dominējošais krāteris, kas ir Caldeira do Faial.

Gigantiskais konuss ir Faialas augstākais punkts, kas atrodas vairāk nekā 1000 m augstumā, un tā autostāvvieta tiek sasniegta, izmantojot līkumotu, ainavisku braucienu augšup no galvenās Horta pilsētas. No šejienes pastaigājieties pa dramatisko klinšu tuneli, pirms nonākat aci pret aci ar plašo krāteri. Tas ir elpu aizraujošs skats pār Faialu un Piko pie horizonta, un to var novērtēt no visiem leņķiem, dodoties pārgājienā pa visu 8 km garu malu.