Populārākie dārza otrreizējās pārstrādes padomi

Dārznieki ir dārzkopji - tas ir fakts! Pat visizcilākajos dārzos ir kaudze kaudzes un galus, kas atrodas zem podiņa stenda vai ap komposta kaudzes aizmuguri - “Gadījumā, ja tie noderētu…”. Radoša otrreizējā pārstrāde dārzā bieži var radīt dažas no radošākajām idejām, un tas varētu ietaupīt nelielu laimi, iegādājoties jaunāko dārzkopības komplektu.

  1. Vecās komposta somas - Ir vērts pakārt vecos komposta maisus. Izmantojiet tos kā īpaši spēcīgus atkritumu maisus, lai dārza atkritumus nogādātu uz galu, vai arī sadaliet tos vaļā un piestipriniet, lai īslaicīgi nomāktu nezāles. Arī paceltās gultas varat rindot ar tām (lai gan vispirms būs jāizdara daži kanalizācijas caurumi) vai, vēl labāk, audzējiet tajās savus kartupeļus!

  1. Fizzy dzērienu pudeles - Izmantojiet lielās gāzēto dzērienu pudeles kā mini atlokus! Vienkārši nogrieziet dibenus un novietojiet tos virs atsevišķiem augiem, lai pasargātu tos no laikapstākļiem, līdz tie ir labi izveidojušies. Jūs varat atskrūvēt vāku, lai nodrošinātu ventilāciju un neļautu augiem kļūt pārāk karstiem siltākās dienās.

  1. Akvārija ūdens un dīķa dūņas - Ja zivju tvertni glabājat telpās, mēģiniet laistīt augus ar veco ūdeni ikreiz, kad tīrāt akvāriju. Jūsu augiem patiks barības vielas, kuras jūsu zivis ir atstājušas! Arī dīķa dūņās ir daudz barības vielu. Pēc kompostēšanas tas kļūst par melno zeltu, kas padara izcilu augsnes ielabotāju.

  1. Konfekšu nūjas - Karstās vasarās saglabājiet savus ledus gabaliņus - tie padara dārza marķierus noderīgus augu marķēšanai.

  1. Tualetes ruļļu turētāji - Tualetes rullīšu caurules ir lieliski piemērotas zirņu, saldo zirņu, burkānu un citu kultūru, kurām nepieciešama dziļa sakņu sakne, sākšanai. Vienkārši piepildiet tos ar kompostu un sējiet sēklas mēģenes augšpusē. Kad jūs pārstādāt tos ārā, vienkārši iestādiet visu mēģeni zemē un ļaujiet tai sadalīties augsnē.

  1. Vecie kompaktdiski - Vecie kompaktdiski padara izcilus putnu atbaidīšanas veidus. Pakārt tos no stīgām, lai tie mirdzētu saulē.

  1. Vārīts ūdens - Nevāriet ūdeni, kad vakariņās vārāt dārzeņus. Ielieciet ārā un ielejiet to nezālēm, kas parādās uz terases. Karsta ūdens applaucēšana garantē kaitējumu pat vissmagākajām nezālēm!

  1. Vecās riepas - Novietojiet vecās riepas viena virs otras, lai izveidotu komposta tvertnes vai piepildītu ar kompostu un pārvērstu par mini paceltām gultām.

  1. Lietots komposts - Nelieciet kompostu no iekšpagalma maisiņiem - jūs to joprojām varat izmantot sīpolu audzēšanai vai ātri augošām salātu kultūrām. Pēc tam rakt to savās robežās vai izplatīt kā mulču.

  1. Plastmasas paniņas un izņemšanas konteineri - Caurspīdīgās plastmasas pannas, kurās jūs pērkat zemenes un tomātus, padara perfektus mini pavairošanas vākus, kad tie ir apgriezti otrādi. Lielākajai daļai jau ir caurumi ventilācijas atverēs! Noņemamie konteineri veido noderīgas sēklu paplātes, ja apakšā ir izveidoti kanalizācijas caurumi. Jūs pat varat izmantot vecās plastmasas gaļas paplātes kā apakštasītes savu augu podiņiem. Tie ir īpaši labi 1/2 sēklu paplātēm - tieši pareizajā izmērā!

  1. Plastmasas piena kārbas - Nogrieziet lielas plastmasas kastes apakšdaļu 45º leņķī (pārliecinoties, ka gabals ar rokturi paliek neskarts). Tas padarīs ļoti ērtu augsnes kausiņu.

  1. Olu kārbas - Vecās kartona olu kartona kastes ir lieliski izstrādātas sēklas kartupeļu kaltēšanai. Lai iegūtu papildinformāciju par kartupeļu kaltēšanu, izlasiet mūsu rakstus “Kā audzēt kartupeļus”, lai uzzinātu, kā audzēt kartupeļus terašu maisiņos vai zemē.

  1. Vecs paklājs - Neizmetiet veco paklāju - dārzā to var izmantot daudzos veidos. Ja jūs izveidojat dīķi savā dārzā, cauruma dibenu var izlīdzināt ar paklāju, lai pasargātu dīķa oderējumu no akmeņiem griezuma vai sadalīšanas augsnē. Jūs varat arī pārklāt komposta kaudzes ar paklāju, lai ziemā saglabātu siltumu. Ja liekat to virs sava zemes gabala, tas var padarīt par ērtu mulču vai nezāļu slāpētāju.

 1. Burbuļa ietīšana - Neizmetiet burbuļplēvi. Piesaistiet savu siltumnīcu ziemā - tā nodrošina lielisku izolāciju!