Ūdens taupīšanas padomi dārzam

Zemnieka rokas, kas pilda ūdeni jaunajos zaļajos augos dabas parkā, lai samazinātu zemes globālo sasilšanu. Ekoloģijas koncepcija

1. Uzlabojiet savu augsni

Uzlabojiet augsni, katru pavasari izrakt daudz labi puvušos kūtsmēslus vai mājās gatavotu kompostu. Jo vairāk organisko vielu tas satur, jo labāk tas saglabās mitrumu. Ja tas izklausās pēc smaga darba, tad pavasarī (kamēr zeme ir mitra) pāri jūsu robežām vienkārši izklājiet biezu komposta kārtu un ļaujiet tārpiem to ievilkt augsnē.

Palīdziet atsevišķiem augiem, izveidojot plašu stādīšanas atveri un izklājot to ar perforētu polietilēnu. Pirms atkārtotas piepildīšanas samaisiet izrakto augsni ar lielu daudzumu komposta vai labi sapuvušiem kūtsmēsliem. Polietilēna odere neļaus ūdenim tik ātri aizplūst un palīdzēs noturēt vairāk mitruma augu saknēs.

2. Darbs ar dabu

Nekaujieties ar mitrumu mīlošu augu stādīšanu sausās, akmeņainās augsnēs. Tā vietā izvēlieties augus, kuriem patīk sausi apstākļi. Sausumam izturīgiem augiem bieži ir īpaši pielāgoti zaļumi, kas palīdz tiem tikt galā ar ūdens trūkumu. Pievērsiet uzmanību sudrabainām, pūkainām, vaskveidīgām vai spīdīgām lapām. Gaļīgi sulīgi augi un augi ar aromātisku zaļumu ir arī signalizējošas pazīmes, ka augs labi tiks galā ar ūdens trūkumu.

3. Mulčēt, mulčēt, mulčēt

Mulčas samazina ūdens iztvaikošanu, pārklājot augsnes virsmu. Vēl labāk, ja tie neļauj nezāles novākt un izskatās arī tiešām pievilcīgi. Vienmēr mulčējiet no rudens līdz pavasarim, kamēr augsne vēl ir mitra. Grants, oļi, mizas šķembas padara pievilcīgu segumu, savukārt labi puvuša komposta slānis palīdzēs pabarot arī jūsu augus. Ja estētika neuztrauc, mēģiniet stādīt caur polietilēna vai ainavas auduma loksni.

4. Savāc lietus ūdeni tur, kur tas nepieciešams

Mēs visi zinām par lietus ūdens savākšanas ieguvumiem videi, un tas, protams, ir pilnīgi bez maksas! Novietojiet ūdens mucas tur, kur tās būs visnoderīgākās. Novietojiet tos aiz siltumnīcas, uz terases vai tuvu dārzeņu plāksterim, lai ūdens būtu ērti pie rokas, kad jums tas nepieciešams. Jūs varat arī savākt pelēko ūdeni no vannas vai dušas, lai laistītu augus.

5. Ūdeni gudri

Ūdens no rīta, pirms iestājas dienas karstums. Agrīna laistīšanas kārtība samazinās ūdens zudumus iztvaikojot, tāpēc jūsu augi pilnībā izmantos jūsu izmantoto ūdeni. Rīta laistīšana arī dos jūsu augiem daudz laika nožūt pirms nakts kritiena, samazinot gliemežu bojājumu un sēnīšu slimību iespējamību. Nelietojiet notekūdeņus, kas mitrina lapotni - vienmēr mērķējiet uz auga pamatni.

6. Izmantojiet ūdens aizturēšanas želeju

Stādot savus piekārtos groziņus un konteinerus, pievienojiet kompostam ūdens aizturēšanas želeju. Šie mazie kristāli uzbriest, veidojot mitruma rezervuārus, kas palīdz augu saknēm labi laistīties visas dienas garumā.

7. Esiet izvēlīgs

Ne visiem augiem katru dienu būs nepieciešams vienāds ūdens daudzums, lai jūs varētu atļauties būt selektīvs. Jūsu augļu un dārzeņu kultūras ir pūļu vērts, bet jūs zālāji ir pārsteidzoši izturīgi, tāpēc neuztraucieties, ja tie kļūst brūni. Patiesībā, ja jūs ļaujat viņiem augt nedaudz ilgāk, zālāji parasti var tikt galā bez papildu apūdeņošanas.

Prioritāti piešķiriet konteineriem, piekārtiem groziem un visam, kas tikko iestādīts. Mēģiniet iestatīt automatizētu apūdeņošanas sistēmu, lai palīdzētu mērķēt uz neaizsargātiem augiem. Mūsu ūdens burvji ir ideāli piemēroti, lai jūsu ziedu maisiņi būtu labi padzirdīti. Laba izveidošanās palīdzēs augiem turpmākos gados tikt galā ar sausiem apstākļiem.

8. Ūdens aku pēc vajadzības

Patiešām laba mērcēšana ik pēc dažām dienām (vai kad augsne kļūst sausa) palīdzēs augiem attīstīt dziļu, veselīgu sakņu sistēmu. Izvairieties no laistīšanas viegli katru dienu, jo tas mudina augu saknes augt netālu no augsnes virsmas, padarot tās daudz jutīgākas pret sausumu.

9. Rūpīgi izvēlieties konteinerus

Terases trauki vienmēr ātri izžūst, bet jūs varat padarīt laistīšanu efektīvāku, neglazētas terakotas vietā izvēloties plastmasas vai glazētus podus, kas ir ļoti poraini. Grupējiet podus kopā, lai tie varētu gūt labumu no ēnas, ko rada viens otra zaļumi. Pārbaudiet, vai augi nav kļuvuši sakņoti - lielām sakņu sistēmām nepieciešams papildu ūdens daudzums. Ja nepieciešams, pārstādiet tos lielākos podos, lai augsne ilgāk paliktu mitra.

10. Noņemiet konkursu

Dārzā aug virs nezālēm, jo tās ātri augs un konkurēs ar jūsu augiem par vērtīgo mitrumu.