Laistīšanas augi, kamēr prom

Nedēļas ilgs atvaļinājums pludmalē jums varētu būt laipni gaidīts pārtraukums, bet, ja nav dārznieka, kurš ir noformēts, tas var sagraut jūsu istabas un āra augus. Šeit ir daži rīki, padomi un paņēmieni, kas palīdzēs augiem plaukt, kamēr esat prom, lai jūs varētu atgriezties mājās no sava ceļojuma uz veselīgiem dārziem un laimīgiem telpaugiem. Un, ja jūs dzīvojat sausā klimatā, ņemiet vērā šo padomu paraugpraksi - pat ja neesat ārpus pilsētas.

Āra risinājumi

Plānojot izbraukšanu, ņemiet vērā šādus jautājumus:

 • Cik ilgi tu būsi prom? Ja dodaties prom uz nedēļas nogali, vairums dārza stādu izdzīvos, ja jūs tos labi mērcēsit tieši pirms atvaļinājuma. Vairs ilgāk, un jums, iespējams, būs jārīkojas, lai saglabātu augus veselīgus.
 • Kāda veida stādījumi jums ir? Tikko iesējām dārzeņu gultām un zālājiem, piekārtiem groziem un maziem podiņiem var būt nepieciešama ikdienas laistīšana, un tiem būs nepieciešama lielāka sagatavošanās. Izveidoti stādi dārza gultnēs un stādīšanas augos ir izturīgāki.
 • Kāda ir laika prognoze? Ja prognozes prasa karstu, saulainu laiku, jūs vēlaties pārliecināties, vai jūsu augi ir īpaši labi sagatavoti.

Augiem dažādās audzēšanas situācijās būs nepieciešami individuāli laistīšanas plāni. Ja jums nav uzticamu dārzkopības draugu, kas apmeklētu jūsu augus vienu vai divas reizes nedēļā, izmēģiniet šos padomus, kā padarīt konteinerus un dārzus laimīgus.

Podi un stādītāji

 • Pārvietojiet podi un piekārtos groziņus uz vietu, kas ir aizēnota lielāko dienas daļu, it īpaši pēcpusdienā. Ja nav pieejama cita ēna, pārvietojiet tos garāžā. Aptuveni nedēļa samazinātas gaismas var īslaicīgi izraisīt kāju augšanu vai samazinātu ziedēšanu, bet augi atgūsies. Tomēr ņemiet vērā, ka stādītāju noņemšana no viņu parastās vietas apvienojumā ar laikrakstu vai pasta uzkrāšanu varētu norādīt, ka esat ārpus pilsētas.
 • Grupējiet konteinerus cieši kopā, lai izveidotu mitru mikroklimatu, kas palīdz saglabāt ūdeni. Mizas mulčas slāņa uzklāšana konteineru augsnes virsmai arī palīdz noturēt mitrumu.
 • Iegremdējiet mazākus podus augsnē, lai saknes saglabātu vēsas un saglabātu mitrumu.
 • Apsveriet augu pārvietošanu pašlaistīšanas stādītājos. Šiem stādītājiem ir ūdens rezervuārs, kas augiem var nodrošināt ūdens avotu no vairākām dienām līdz vairākām nedēļām, atkarībā no stādītāja un rezervuāra lieluma, augu vecuma un veida un laika apstākļiem. Mūsu pašlaistīšanas pārveides komplekti ļauj lielāko daļu podi pārveidot par pašlaistīšanas stādītājiem.
 • Pirms došanās prom, rūpīgi augu ūdeni. Mērcējiet podus un piekārtos groziņus traukā vai spainī ar ūdeni, lai mitrums nokļūtu poda centrā.

  Dārza gultas un ainavu augi

  • Apvienojiet mūsu novatoriskās Snip-n-Drip Soaker sistēmas ar programmējamu taimeri, lai izveidotu ērtus un automātiskus atvaļinājumu laistīšanas risinājumus.
  • Vismaz dažas dienas pirms došanās atvaļinājumā iestatiet mērcēšanas sistēmas un eksperimentējiet ar dažādiem taimera iestatījumiem, lai redzētu, kurš katrā situācijā darbojas vislabāk. Jaunizstādītai sēklu rindai, piemēram, katru rītu var būt nepieciešama laistīšana pusstundu, savukārt izveidoto melleņu krūmu rindai būtu labāk padziļinātu, 2 stundu laistīšanu reizi nedēļā.
  • Apkārt ainavu un dārzeņu augiem uzklājiet mulčas slāni. Zāles nogriezumi, mizas mulča, lapu pelējums un komposts aizēno augsni un palīdz saglabāt mitrumu.
  • Ievainojiet viegli ievainojamo augu sakņu zonas tieši pirms atvaļinājuma. Ļauj ūdenim lēnām iesūkties vismaz 6 ″ līdz 8 ″ dziļumā.
  • Vējainā vietā dārzeņu augus pārklājiet ar Summerweight Garden Fabric, lai pasargātu tos no žāvējošiem vējiem un noturētu mitrumu augsnē. Jūs varat pārklāt visas dārza rindas vai ietīt ap atsevišķiem atbalsta būriem.

   Zālāji

   • Zālājiem bieži nepieciešama regulāra laistīšana, īpaši smilšainās augsnēs. Labas kvalitātes smidzinātājs apvienojumā ar programmējamu taimeri ļauj izveidot pielāgotu sistēmu zālāju, daudzgadīgu gultu un dārzu laistīšanai. Sistēmā ietilpst 50 pēdu šļūtene un piecas sprinkleru galviņas.
   • Jaunizveidotajiem zālieniem ir nepieciešama bieža - pat katru dienu - laistīšana, it īpaši karstā laikā. No otras puses, izveidoti zālāji gūst labumu no dziļas, iknedēļas mērcēšanas. Izmantojiet taimeri, lai iestatītu savai situācijai pareizo frekvenci un ilgumu.
   • Pļaujiet zālienu tieši pirms aizbraukšanas, bet nogrieziet to nedaudz augstāk, nekā jūs parasti darītu. Augstāka zāle ir izturīgāka pret sausumu, jo tā aizēno augsni, kas novērš iztvaikošanu. Atstājiet izgriezumus vietā, lai augsnei pievienotu mitrumu aizturošas organiskās vielas.

   Vairāk iespēju

   • Ja jūsu prombūtnes laikā kāds laista un jūs vēlaties viņu darbu atvieglot, novietojiet mūsu AquaCone laistīšanas ierīces dārza augu pamatnē vai traukos. Palūdziet personai aizpildīt katru AquaCone dažas reizes nedēļā vai tik bieži, cik jūs domājat. AquaCone ūdeni tieši pieliek saknēm un samazina iztvaikošanu. Tas dažu minūšu laikā izlaiž ūdeni, tāpēc, iespējams, ka tie būs bieži jāuzpilda, kamēr esat prom.
   • Ja plānojat ceļot bieži vai dzīvojat sausuma pakļautajā vietā, apsveriet Terra-Sorb kristālu sajaukšanu potēšanas augsnē. Kristālus var izmantot stādījumos un pat dārza gultās. Super absorbējošie hidrogēla kristāli, kas izgatavoti no polimēriem, kuru pamatā ir kālijs, sāk rupjas smiltis un pēc tam samitrinot uzbriest līdz melleņu lielumam. Kad augsne ap tiem izžūst, kristāli sarūk, atbrīvojot ūdeni augsnē. Kristāli, samitrinot, tik dramatiski uzbriest, ir svarīgi uzmanīgi ievērot ieteikto uzklāšanas daudzumu, lai izvairītos no pārlieku lieliem traukiem.